Przeciąg trzaska złudzeniami.

Czym jest złudzenie? Sprawdzając w encyklopedii możemy przeczytać, że złudzenie to doznawanie wrażenia, że widzi się coś, czego w rzeczywistości tak naprawdę nie ma. Taka swoista halucynacja - w każdym tego słowa znaczeniu. Błędne widzenie czegoś lub kogoś. Ba, mało tego! Złudzenie to widzenie również wydarzeń, które na dobrą sprawę nie istnieją. Ale zostawmy już encyklopedię, nie tędy droga. Naprawdę.
Złudzenie, na dobrą sprawę nie jest rzeczą piękną. Wbrew pozorom. Złudzenie, tłumacząc już na innym przykładzie, to sytuacja w której mówimy sobie, ( wmawiamy wręcz!) że piękną rzeczą jest myśleć, że umie się latać. Wchodzimy na najwyższy budynek w mieście. Stoimy na krawędzi dachu drapacza chmur. Wszystko ładnie, cudownie, wspaniale. Skaczemy i lecimy. Oddajemy się emocjom. Uczucie niesamowite, prawda?
Niesamowite przez pierwszych kilkanaście sekund, po których uderzamy w ziemię tak, że całe to piękno stanie się traumą i cierpieniem. Podnieść się jest nam już ciężko. Niekiedy jest wręcz niemożliwe.
Często łudzimy się, mając nadzieję, że coś się zmieni, jak za dotknięciem czarodziejskeij różdżki. Po co się oszukiwać,  żyć w świecie przypuszczeć  i domysłów. Błędne koło się zamyka. 

1 komentarz:

Miss Take pisze...

Smutne to co piszesz, ale prawdziwe. Życzę Ci byś zawsze stąpała twardo po ziemi i widziała tylko rzeczy piękne i rzeczywiste. A złudzeniami niech żyją inni.