Jeśli szukasz Chrystusa bez krzyża, możesz znaleźć krzyż bez Chrystusa!

Święto Podwyższenia Krzyża świetego. Stajemy pod krzyżem Chrystusa, podnosimy w górę głowy.  Patrzymy na wiszące ciało. Krzyż w czasach Chrystusa był znakiem nie tylko surowej kary, ale i hańby. Z chwilą śmierci Chrystusa na krzyżu, stał się on znakiem zwycięstwa nad szatanem i grzechem, chwały, chluby, mocy i nadziei. Nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa. Pisze św. Paweł. Patrząc na krzyż. Patrząc na krzyż odnajdujemy życie wieczne, nie lekamy się śmierci.
  Są w życiu chwile, kiedy wszystko się wali. Mamy wrażenie, że jesteśmy bezużyteczni, nie potrzebni. Gubimy się w swoich problemach. Przytłoczeni przez ogrom bólu, nie radzimy sobie ze swoim życiem. Wtedy musimy zdać sobie sprawę, że obok nas jest Chrystus. Nie wolno nam się lękać. To On otrze łzy z naszego policzka.. 


GDY UMIERAŁ NA KRZYŻU

Gdy umierał na krzyżu
cud się nie zdarzył
żaden anioł nie pomógł
deszcz nie obmył głowy
piorun się zagapił gdzie indziej uderzył
zaradna Matka Boska
z cudem nie zdążyła
wierzyć to znaczy ufać kiedy cudów nie ma
cud chce jak najlepiej
a utrudnia wiarę

                                                                     Ks. Jan Twardowski

1 komentarz:

Simon pisze...

Jest w języku polskim takie piękne powiedzenie, że "ktoś poKRZYŻował moje plany". Słowo "Krzyż" jest tu wpisane centralnie. I chociaż powiedzenie to kojarzy się zazwyczaj dość negatywnie, to jednak jego ostateczny wydźwięk jest ze wszech miar pozytywny: moje "JA", mój zamiar, moja wola muszą zostać ukrzyżowane, abym mógł otworzyć się na wolę Najwyższego...