Solitary life.

Samotność a osamotnienie?
Mogłoby się wydawać, że jesteśmy wręcz skazani na kontakty z ludzmi. Ponadto otoczeni jesteśmy masą przedmiotów, które mają nam ten kontakt ułatwić. Jesteśmy przesyceni obecnością ludzi w naszym życiu, sami też  zajmujemy określone miejsce w ich codzienności.
Samotność, dla wielu ludzi, to koszmar. Zamykanie się w swoim odizolowanym świecie, przynosi szereg negatywnych skutków. Samotność to nie tylko brak partnera ale również brak właściwych, bliskich relacji z innymi. Człowiek samotny nie potrafi nawiazać przyjaźni. 
Ludzie boją się samotności i robią wszystko by jej uniknąć. Pójdą do kina na kiepski film, obejrzą mecz piłki nożnej.

Samotność to odkrywanie samego siebie. Osamotnienie to tęsknota za innymi, dopominanie się o innych, uzależnienie od innych. Stąd, ktoś inny ma nad tobą władzę, a ty masz władzę nad kimś innym.
Osamotnienie jest słabością. Samotność jest siłą.

Samotnośc, jest nam potrzebna, aby w tej ciszy, sam ze soba zadać sobie pytanie o sens. Sens tego wszystkiego co mnie otacza. I aby ta cisza dała mi odpowiedź.

1 komentarz:

zimbabwe pisze...

Masz rację, samotność a osamotnienie to nie to samo. Ludzie osamotnieni często takimi się stają wskutek biedy albo ciężkiej choroby, samotność się samemu wybiera...